• principal
  • vina
 
 

 

INFANTIL B 2 – 0  STA. PERPÈTUA

 

Partit jugat el passat dissabte, on el protagonista va ser el fort vent que bufava al nostre estadi de Vilanova i va ser el nostre equip el que va aprofitar millor aquesta circumstància.


Va començar el partit escollint el nostre equip, tenir el vent a favor, cosa que va suposar, tenir la pilota al nostre poder i que l’equip rival, no tingués opció de jugar la pilota, ja que cada vegada que intentaven jugar, el problema del vent els afectava.

 Com no podia ser d’una altre manera, el primer gol del partit va arribar en una falta lateral, que el vent la va anar acostant a la porteria rival i el nostre davanter Benoit, només la va tenir de pentinar i la pilota sola es va introduir a la porteria. Minuts més tard, l’altre davanter Oriol va agafar una pilota i va anar cap a la porteria contrària i a la sortida del porter la va creuar, dent el dos a zero.


Cal comentar que en tota la primera part el nostre porter Joel quasi no va intervenir, una sortida per refusar la pilota amb els peus i poca cosa més.

Tot el contrari va succeir a la segona part on el vent no va parar i l’equip que tenia problemes per refusar la pilota era el nostre Infantil i l’equip que no va passar de mig camp vàrem ser nosaltres. S’ha de comentar la gran tasca de la nostra defensa amb un Ian jugant de lliure fantàsticament bé, que no van deixar acostar-se a la nostra porteria a cap jugador de l’equip rival.

Només un parell de xuts des de la llarga distància que amb el vent es van convertir amb xuts perillosos, un va anar al travesser i l’altre va sortir a fora per ben poc.


Els últims minuts van ser una mica de patiment, ja que si l’equip rival ens feia un gol entrava al partit i podia posar en perill la nostra victòria, cosa que no va succeir.


Per seguir escalant a la classificació em de seguir com aquests dos últims partits, amb actitud i bon joc. Endavant INFANTIL B


Fins a la propera jornada


Santi Baró

Patrocinadors

Promocions

Col·laboradors

ajuntament

Visites

Avui 230

Ahir 1009

Semanal 1790

Mensual 2239

Total 1057010

Currently are 45 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions